Трансформаторна підстанція(ТП) — електрична підстанція, яка призначена для трансформування електричної енергії в мережі змінного струму та для розподілу електроенергії. Трансформаторні підстанції поділяються на підвищувальні та знижувальні.

         Підвищувальні трансформаторні підстанції (споруджувані зазвичай при електростанціях) перетворюють напругу, що виробляється генераторами, у вищу напругу (одного або декількох значень), необхідну для передачі електроенергії по лініях електропередачі.

         Знижувальні трансформаторні підстанції перетворюють первинну напругу електричної мережі в нижчу вторинну.

         Також трансформаторні підстанції розділяють на підстанції відкритого типу і на закритого типу.

         Закрита трансформаторна підстанція — ТП, обладнання якої розміщене в приміщені або в металевій оболонці.

         Прибудована трансформаторна підстанція — закрита трансформаторна підстанція, що має тільки один будівельний елемент, спільний з суміжними приміщеннями.

           Вбудована трансформаторна підстанція має два або більше будівельних елемента, спільні з суміжними приміщеннями.

           Щоглова трансформаторна підстанція (ЩТП) — трансформаторна підстанція (у тому числі в конструктивному виконанні КТП), все устаткування якої встановлене на конструкціях (або опорі повітряної лінії електропередач) просто неба на висоті, що не потребує наземного огородження.

           Вибухозахищена трансформаторна підстанція — трансформаторна підстанція для шахт.

           Комплектна трансформаторна підстанція (КТП) — підстанція, що складається з трансформаторів (вмонтованих у шафи або встановлених просто неба), блоків розподільних пристроїв та інших елементів, які поставляються у зібраному або повністю підготовленому до збирання вигляді